Penzión Pod Hradom 013 18 Lietava 32

Okolie penziónu
  /  Okolie penziónu

Súľovské skaly

sa stali v oblasti Strážovských vrchoch prvým chráneným územím už v roku 1929 a dnes sú štátnou prírodnou rezerváciou s výmerov 543 ha. Tvoria ich najmä zvláštne skalné útvary – veže, ihly, hríby, homole.

Čičmany

Čičmany sú obec na Slovensku v okrese Žilina. Známe sú svojou zachovalou ľudovou architektúrou. Od roku 2013 patria medzi pamiatku UNESCO.

Rajecká lesná

Rajecká Lesná je obec na Slovensku v okrese Žilina. V roku 1900 sa súčasťou obce stala osada Trstená. Rajecká Lesná je známe pútnické miesto asi 26 km južne od Žiliny. Od roku 1999 sa obec stala centrom prijímania Vianočnej pošty adresovanej Ježiškovi.

Splavovanie Váhu

Splavovanie Váhu na pltiach v Strečne, splavuje sa 8 kilometrový atraktívny úsek rieky.

Rajecké Teplice (6 km)

kúpeľné mesto, termálne kúpalisko Laura, Kúpeľný dom Afrodita, park s jazerom, tenisové kurty.

Budatínsky zámok

v Žiline (10 km), sídlo Považského múzea s expozíciami – Drotárstvo, Pravek severozápadné Slovensko, Dejiny Žiliny a Sakrálne umenie 18. a 19. storočia.

Súľovský hrad

zrúcanina hradu nad obcou Súľov.

Starý hrad

zrúcanina hradu v Strečnianskej úžine, hrad bol postavený v 13. storočí.

Hrad Strečno

národná kultúrna pamiatka, založený v polovici 14. storočia, po rozsiahlej rekonštrukcii je hrad so zachovanými pôvodnými fasádami s gotickými a renesančnýmidetailami sprístupnený verejnosti.

Kamenné kreslá

pod Majerskými skalami z roku 1788 Majerské skálie – bralný útes Gotický, rímsko-katolický kostol z 15. storočia Lietavský hrad – 14. storočie, nachádza sa na strmom skalnom kopci Cibulník vo výške 635 m medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná.

Lietavský hrad

14. storočie, nachádza sa na strmom skalnom kopci Cibulník vo výške 635 m medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná.